Jak se měří PSV

Na této stránce bych chtěl popsat konečné doladění antény. Na správém doladění PSV závisí konečný zisk. Proto se vyplatí při tomto postupu nespěchat a mít velkou trpělivost.


Nejdříve je potřeba ocejhovat PSV metr. To se provede tak že přivedeme na Vf hlavu PSV metru signál z externího AP, USB adaptéru, nebo PCI WI-Fi karty. Nejlepší je určitě AP, které pustíme v režimu Access Pointu (má pro naše měrení stálý signál). Horší je to s PCI kartou s režimem v klientu, kdy je potřeba mít spuštěný nějaký komunikační program, aby vyvolal bezdrátovou aktivitu. Osvědčil se mi program Network Stumbler, který se nastaví na nejrychlejší scanování síti.

1.

Necháme Vf hlavu bez zátěžového rezistoru a nastavíme regulačním potenciometrem plnou výchylku měridla (PSV je nekonečné).


Měření PSV
Měření PSV
2.

Přidáme na výstup Vf hlavy bezindukční zátěžový odpor 50 Ohmů a ručika nám musí klesnout k nule (PSV je 1). Jestliže neklesne, je problém někde v Vf hlavě.


Měření PSV
Měření PSV
3.

Pokud je vše v pořádku, můžeme místo zatěžovacího rezistoru připojit anténu a začít s jejím vyladěním. Zkoušíme měnit vzdálenosti prvků, dipólu, přihýbání smyček, atd. dokud nám nezačne rafička klesat k nule. Čím víc se bude blížit k nule, tím se bude impedance antény blížit k 50 Ohmům.


Měření PSV
Měření PSV
4.

Takhle by mělo vypadat PSV naladěné antény. Malá výchylka měřidla už nemá na výsledný zisk antény skoro žádný vliv.


Měření PSV
Měření PSV
Čtvrtek / 22. října 2020 / 03:17:28
.: SmallCastle © 2006 - 2011 :.