Úprava PCMCIA karty TP-LINK TL-WN310G na externí RSMA konektor

Tato karta nemá od výrobce zabudovaný konektor pro připojení externí antény, proto jsem se rozhodnul, že kartu konektorem dovybavím. Timto zásahem sice karta ztratila nárok na záruční opravy, ale za pořizovací cenu cca 200 kč jsem toto riziko podstoupil.

Rozebrání krytu antény

Z karty jsem opatrně odstranil plastový kryt integrované antény. Je zacvaknutý do spodního plastového dílu a také do vrchního krycího plechu. Chtěl jsem se vyhnout rozdělávání plechových krytů (již při mírné deformaci má karta problémy správně zajíždět do slotu v NB) a proto jsem úmyslně při vytahování plastového krytu ohnul plechové západky vrchního plechu nahoru. Zdeformované západky jsem pak opatrně odstřihnul malými nůžkami.


TP Link_01
TP Link
TP Link_02
TP Link
Připájení koaxiálního kabelu

Odpájel jsem SMD kondenzátor C16 a tím vyřadil jednu interní anténu z provozu. Na jeho vstupní stranu jsem připájel kousek tenkého koaxiálu i s konektorem RSMA. Střed koaxu příjde místo kondenzátorů a stínění kdekoliv na zem. Koaxiál jsem získal ze starého AP, které už bylo dlouho nefunkční.


TP Link_03
TP Link
TP Link_04
TP Link
Přichycení konektoru

Poslední prací bylo vyvtrat a vypilovat do plastového krytu díru pro umístění konektoru. Po složení na sucho - jestli plastové západky sedi, jsem tavnou lepící pistolí natlačil lepidlo na koaxiál i na desku karty a rychle, než lepidlo zatuhlo zacvaknul horní plastový kryt. Přebytečné vyteklé lepidlo jsem odřezal skalpelem. Konektor se díky lepidlu hodně zpevnil.


TP Link_05
TP Link
TP Link_04
TP Link
TP Link_07
TP Link

Kartu využívám jen pro občasné měření wifi signálu. Ke konektoru se musi přistupovat velice opatrně, aby se nevyrval. Pro každodenní práci doporučuji konektor přichytit nějakým pevnějším způsobem, nebo koupit kartu s externím konektorem, který je k takovému zacházení vyroben.

Čtvrtek / 22. října 2020 / 02:08:03
.: SmallCastle © 2006 - 2011 :.