Záchrana JTAG

Když se vymaže z flash paměti boot sektor a nejde AP opravit pomocí seriové konsole, musí se provést o něco pracnější způsob komunikace s procesorem a to pomocí JTAG rozhraní. Protože se jedná o celkem složitý zásah do AP, většinou se neobejdete bez pájky a cínu.


Ke komunikaci se používá JTAG kabel a patřičný software. Tento software je napsaný pro operační systém linux. Já jsem použil linuxovou distribuci Debian. Pod touto distribuci je nutné naistalovat program openwince-jtag.06. Před instalací jtagu je nutné ještě zkompilovat a nainstalovat utilitu include-0.4.2


Další software, který je dále vyvíjen a je volně dostupný se nazývá UrJTAG. Jeho domovské stránky jsou na adrese http://urjtag.sourceforge.net, kde se nacházejí v sekci Download nejnovější verze pro Linux a Windows. Soubory si můžete stáhnout i z tohoto webu a to verzi pro Linux, nebo pro Windows.


Při instalaci Windows verze budete muset nejspíše do adresáře /Windows/system32 nakopírovat knihovny libusb0.dll a FTD2XX.dll Pod Linuxem jsem tento program rozjel na první pokus, s Windows verzí jsem narazil na problém s detekcí kabelu na LPT portu. Kdyby někdo verzi pro windows úspěšně rozjel, tak prosím, aby se se mnou podělil o své drahocenné zkušenosti.


Instalace je dobře popsána v souborech INSTALL a README v instalačních souborech.

Výběr zařízení
OvisLink
WL-1120 AP
OvisLink
WL-5460 AP
Planet
1963
OvisLink WL-1120 OvisLink WL-5460 Planet 1963
Čtvrtek / 22. října 2020 / 02:37:55
.: SmallCastle © 2006 - 2011 :.